Четвер, 25.04.2024, 02:50

Палахкотить, як свічка, праведна душа кобзаря

І став для нас Шевченко заповітом,

Безсмертним, як саме людське життя.

Ми будем славить перед цілим світом

Живе й святе Шевченківське ім’я!

9 березня 2017 року у сільському будинку культури зібралися діти і дорослі на відзначення 203-річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета, художника, мислителя, пророка, палкого патріота України.

Розпочалося свято позивними: «Реве та стогне Дніпр широкий…»

Ведучі літературного вечора Головата Інна та Олексієвець Артем розповіли про нелегкий життєвий та творчий шлях славного сина України. Учні школи декламували на сцені вірші Т. Г. Шевченка:

«Садок вишневий коло хати» (Кисіль Владислав, 5 клас);

«Доля» (Макарова Аліна, 9 клас);

«Якби ви знали, паничі…», уривок (Марчук Ігор, 7 клас);

«Сонце заходить, гори чорніють» (Новак Оксана, 7 клас);

«І золотої, й дорогої» (Посний Сергій, 9 клас);

«І виріс я на чужині», уривок (Дабіч Ілля, 9 клас);

«Мені однаково, чи буду» (Бікшаєва Анастасія, 9 клас);

«І небо невмите, і заспані хвилі» (Стрічан Денис, 5 клас);

«Поставлю хату і кімнату» (Реготун Аліна, 9 клас);

Мугумов Дмитро, Кобиль Анастасія, Тимощук Олександр прочитали вірші про великого кобзаря.

З вітальним словом до глядачів звернулася завідуюча сільською бібліотекою Василенко Ольга Іванівна.

Вчитель Єгоренко Світлана Вікторівна виконала пісню «Бандуристе, орле сизий». А у виконанні директора Будинку культури Коломійця Віктора Васильовича прозвучав «Заповіт».

Завершився літературний вечір піснею «Україно» Т. Петриченка у виконанні Коломійця В. В., за участю ведучих та читців.

Шануючи сьогодні Кобзаря як символ українства, вклоняємось йому за те, що він – єдиний поет-художник в усій світовій культурі, який врятував націю від виродження. Сьогоднішня Україна, без перебільшення, постала завдяки шевченківському незламному духу, його думкам і українському слову.

Підготувала: вчитель української мови Царівська Л. С.

Переглядів: 269 | Додав: Анастасія_Пасічнюк | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2017  »