Субота, 27.04.2024, 05:08

Пам'яті Чорнобильської катастрофи присвячуємо

Є межа в печалі, тривога немає межі.

Чи знаєш ти, світе,

Як сиво ридає полин,

Як тяжко,як тужно

Моєму народу болить!

( Б.Олійник)

26 квітня 2017 року у школі проводилася лінійка присвячена Міжнародному Дню Чорнобильської трагедії. Це також День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях та катастрофах.

Розпочалася лінійка вступним словом в.о . директора школи Душейко Л.Є., про те, що Чорнобиль це трагічна сторінка історії України, тому треба учитися вболівати за минуле своєї держави, вшановувати пам‘ять героїв, які поклали своє життя у боротьбі з «немирним» атомом.

Продовжила лінійку вчитель історії Кужелєва А.Б., відзначивши, що 26 квітня для України - трагічний день. Настільки великою стала ця трагедія, що міжнародною ООН була визнана найбільшою за наслідками в другій половині ХХ-го століття.

Учні Марчук І.(7кл.) та Олексієвець Артем(5кл.) прочитали вірші.

Вчитель історії ознайомила учнів з історією м.Чорнобиль та історією будівництва ЧАЕС.

Учениці 9-го класу Кобиль Н., Макарова А. та Бікшаєва Н. декламували вірші та зачитали спогади очевидців аварії.

Вчитель історії розповіла про героїзм молодих пожежників, які заступили собою не тільки станцію, Україну,Європу, а й увесь світ.

Учениця 9-го класу Реготун А. прочитала вірш, присвячений героям.

Вчитель історії розповіла про наслідки радіоактивного забруднення. ЇЇ слова було підкреслено уривком із Біблії, який зачитала учениця 7-го класу Новак О.

Учні початкової школи Шишук Р.(2 кл.), Басистюк Б.(3кл.) та Лихно В.(4кл.) декламували вірші.

У заключній частині лінійки вчитель історії наголосила, що для того щоб ця трагедія назавжди залишилася в минулому, є лише один-єдиний вихід – пам’ятати про неї постійно.

Завершилася лінійка віршем, який прочитала учениця 6-го класу Оксенюк А., та піснею Наталії Май « Чорнобиль».

Хай стане мир міцнішим у стократ,

Хай над землею чисте небо буде,

Чорнобиль – попередження, набат,

Його уроків людство не забуде.

У 2017 р. людство відзначає 31-шу річницю від дня Чорнобильської трагедії. Завдяки спільним зусиллям 25 квітня 1992 року у Києві було відкрито музей «Чорнобиль». Над входом до нього читаємо:

« Є межа в печалі, тривога не має межі».

Підготувала : вчитель історії Кужелєва А.Б.

Переглядів: 190 | Додав: Анастасія_Пасічнюк | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2017  »