Субота, 04.05.2024, 06:00

Положення про творчу групу

Засупоївського НВК «ЗОШ І – ІІ ступенів – ДНЗ (ясла-садок)»

Загальні положення

Творча група вчителів - це група різних за фахом педагогів, які займаються вивченням, освоєнням, впровадженням загальної проблеми колег-однодумців – «Підвищення якості навчально-виховного процесу з використанням передових сучасних технологій»

Метою створення групи є об’єднати креативних педагогів-однодумців, які через свою дослідницьку діяльність та її результативність впливатимуть на якість навчально-виховного процесу.

Творча група у соїй діяльності дотримується Конвенції про права дитини, керується законами України, рішеннями Уряду України, органів керування освітою всіх рівнів щодо питань навчально-виховної, методичної, дослідницької й проектної діяльності а також Статутом школи.

Зміст і форми роботи

Глибоке вивчення науково-педагогічної літератури з проблеми, консультації з представниками науки. Системний аналіз існуючого досвіду в практиці роботи вчителів. Досягнення високого рівня компетентності із зазначеної проблеми.

Розробка моделей, схем, рекомендацій, порад, пам’яток, зразків щодо впровадження досягнень педагогічного досвіду. Надання рекомендаціям конкретності у відповідності до специфіки своєї теми та навчального закладу.

Формування власної практики членів творчої групи у відповідності до розроблених рекомендацій.

Розповсюдження кращої практики серед членів творчої групи. Аналіз результативності роботи творчої групи.

Аналіз та підготовка до демонстрації зразків тематичного, поурочного планування, учнівських зошитів, міні-підручників, дидактичних підручників, роздаткового матеріалу, відвіданих уроків, визначення сильних і слабких ланок у діяльності щодо впровадження певної наукової ідеї, стратегічні плани роботи.

Підготовка до масового впровадження, розробка методичних матеріалів, корекція тематичного і поурочного планування, додаткові експерименти, вдосконалення рекомендацій планування роботи щодо підвищення їх навчально-методичного рівня.

Напрями роботи

1. Навчальна робота:
• реалізація системного підходу до пізнання;
• створення
комфортних психолого-педагогічних умов навчального процесу, розробка положень і матеріалів про проведення конкурсів, олімпіад, змагань за предметами

2. Методична робота:
• консультації
в учительському колективі за розробленою тематикою;
• розробка методичної документації (програм, конспектів уроків, занять, навчальних посібників, рекомендацій тощо);
• розробка і практичне використання в навчальному процесі активних форм навчання,
проектів, тренінгів, «мозкових штурмів», дискусій, дебатів тощо;
• організація реферативно-дослідницької роботи викладачів
і учнів (вивчення, аналіз психолого-педагогічної літератури).

3. Науково-дослідницька робота:
• робота над експериментом;
• індивідуалізація й диференціація навчання;
• сучасні технології навчання;
• діагностика діяльності вчителя і учня;
• збагачення психолого-педагогічними знаннями;
• краєзнавство.

4. Пропаганда науково-практичних результатів:
• проведення тренінгів і семінарів учителів, які творчо працюють;
• організація виставок методичних знахідок;
• створення інформаційних бюлетенів
, портфоліо, висвітлення результатів діяльності на сайті школи із науково-практичної діяльності.

Організація роботи

До складу творчої групи входять директор та всі вчителі-предметники, класні керівники, класоводи. Склад групи затверджується наказом директора школи.

До складу групи входить також педагог з інклюзивної освіти та практичний психолог.

Керує групою досвідчений вчитель з високим фаховим рівнем. Допомагають йому його заступник та секретар.

Робота групи здійснюється на основі річного плану. План складається головою групи та заступником і секретарем, розглядається, узгоджується директором школи і затверджується на першому засіданні творчої групи. Періодичність засідань творчої групи - один раз на два місяці, тобто чотири засідання на рік. Про конкретну дату засідання секретар групи попереджує її членів заздалегідь. Протоколи засідань підписуються головою групи та її секретарем. У протоколі за обговоренням фіксуються рекомендації.

Права творчої групи

Розробляти пропозиції і рекомендувати вчителів на підвищення кваліфікаційного розряду для атестаційної комісії школи.

Висувати пропозиції про поліпшення навчально-виховного процесу в школі.

Порушувати питання про публікацію та висвітлення матеріалів передового досвіду, творчого педагогічного експерименту.

Порушувати питання перед адміністрацією школи про заохочення педагогів за активну участь вивченні, дослідженні, розробці та поширенні передового педагогічного досвіду.

Висувати кандидатури вчителів для участі в конкурсах «Учитель року», інших конкурсах та виставках досвіду вчителів.

Контроль за діяльністю

Діяльність шкільної творчої групи підзвітна педагогічній раді школи. Контроль за її діяльністю здійснюється директором Засупоївського НВК «ЗОШ І – ІІ ступенів – ДНЗ (ясла-садок)» відповідно до планів роботи та внутрішкільного контролю.

Затверджено на засіданні педагогічної ради Засупоївського НВК «ЗОШ ІІ – ІІ ступенів – ДНЗ (ясла-садок)»

Категорія: Загальні матеріали | Додав: Анастасія_Пасічнюк (01.09.2017)
Переглядів: 220 | Рейтинг: 0.0/0